Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Silaum silaus (L.) Schinz et Thell.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Silaum (koromica (Hr), Nikolić, T., 201912707, koromica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Viert. Naturf. Ges. Zürich 60: 359 (1915)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Hans Schinz3. Albert Thellung

Synonyms: Peucedanum silaus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Seseli pratensis Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc. 3: 96 (1767) , Silaum alpestre (L.) Thell., inclusive (incl.), Thell. in Hegi, Ill. Fl. Mitt.-Eur. 5. 1926. , Silaum besseri DC., inclusive (incl.) , Silaum flavescens (Bernhardt) Hayek, inclusive (incl.) , Silaus pratensis (Crantz) Besser, sinonim (s), Schult., Syst. Veg. 6: 36 (1820) , Silaus pratensis Besser, sinonim (s)

Common names: žućkasta koromica (Hr), Nikolić, T., 201912707, koromica (Hr), Horvatić, S., 19541819, koromica ugljasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, silan (Hr), Šulek, B., 18791256, žućkasta koromica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.