Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Silene coelirosa (L.) Godr.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Silene (pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušavica (Hr), Hirc, D., 1903660, lepica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pušina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Gren. et Godr., Fl. France 1: 221. 1847

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Dominique Alexandre Godron

Synonyms: Agrostemma coeli-rosa L., sinonim (s), Sp. Pl.: 436. 1753 , Eudianthe coelirosa (L.) Reichenb., sinonim (s), Icon. Fl. Germ. Helv. 5-6: 55. 1844 , Lychnis coeli-rosa (L.) Desr., sinonim (s)

Common names: modra pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, driemina ruža (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, golešak (Hr), Šulek, B., 18791256, golišak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.