Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Silene italica (L.) Pers.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Silene (pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušavica (Hr), Hirc, D., 1903660, lepica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pušina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Pl. 1: 498 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christiaan Hendrik Persoon

Synonyms: Cucubalus italicus L., sinonim (s), L., Syst. Nat., ed. 10. 1759. , Silene crassicaulis Willk. et Costa, sinonim (s) , Silene italica ssp. italica, sinonim (s)

Common names: talijanska pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lepica lopatasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, talijanska pušina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.