Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Silene italica (L.) Pers. ssp. nemoralis (Waldst. et Kit.) Nyman

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Silene (pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušavica (Hr), Hirc, D., 1903660, lepica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pušina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Consp. 90 (1878)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christiaan Hendrik Persoon

Synonyms: Cucubalus floccosus Ficinus, sinonim (s), Fl. Dresd. 2: 313 (1821) , Silene crassicaulis Wilk. et Costa, sinonim (s) , Silene italica ssp. nemoralis (Waldst. et Kit.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 90 (1878) , Silene jundzillii Zapal, sinonim (s), Consp. Fl. Galic. Crit. 3: 197 (1906) , Silene nemoralis Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung. 3: 277, t.249 (1809)

Common names: lepica pahuljava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.