Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Silene nutans L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Silene (pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušavica (Hr), Hirc, D., 1903660, lepica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pušina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 417 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Silene brachypoda Rouy, sinonim (s), Rouy, Ill. Pl. Eur. 1895. , Silene nutans ssp. glabra (DC.) Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 67: 5 (1963) , Silene nutans ssp. nutans, sinonim (s)

Common names: poniknuta pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lepica klimava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, poniknuta pušina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.