Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Silene otites (L.) Wibel

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Silene (pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gušavica (Hr), Hirc, D., 1903660, lepica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pušina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prim. Fl. Werthem. 241 (1799)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. August Wilhelm Eberhard Christoph Wibel

Synonyms: Cucubalus otites L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Otites cuneifolia Raf., sinonim (s) , Silene otites ssp. otites, sinonim (s) , Silene otites ssp. pseudotites auct. p. p. non (Besser ex Rchb.) Asch. et Graebn., pro-parte sinonim (pp.) , Silene x pseudotites auct. p. p. non Besser ex Rchb., pro-parte sinonim (pp.)

Common names: uškasta pušina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lepica štitolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, uškasta pušina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.