Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sisymbrium officinale (L.) Scop.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sisymbrium (oranj (Hr), Nikolić, T., 201912707, oranj (Hr), Domac, R., 19944, osak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Carn. ed. 2, 2: 26 (1772)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Chamaeplium officinale Wallr., sinonim (s), Schedulae Criticae 1: 377. 1822. , Erysimum officinale L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: ljekoviti oranj (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorušica divlja (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekoviti oranj (Hr), Domac, R., 19944, noga vranja (Hr), Šulek, B., 18791256, nosan (Hr), Šulek, B., 18791256, nožica vranja (Hr), Visiani, R., 18521686, ognjica (Hr), Šulek, B., 18791256, ognjica pitoma (Hr), Šulek, B., 18791256, onjica (Hr), Visiani, R., 18521686, oranj malocvjetni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, strižuša (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.