Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Solanum dulcamara L.

Order: Solanales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Solanaceae (pomočnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, pomoćnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Solanum (pomoćnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pomočnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pomoćnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 185 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: gorka pomoćnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorkoslad (Hr), 18471006, pasja bobica (Hr), Pahlow, M., 19897748, paskvica (Hr), Domac, R., 19944, pomoćnica paskvica (Hr), Pahlow, M., 19897748, raštavljak (Hr), Haračić, A., 1894783, razvodnik (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, slačica (Hr), Šulek, B., 18791256, timbolja (Hr), Šulek, B., 18791256, trava odorida (Hr), Šulek, B., 18791256, trs pesji (Hr), Šulek, B., 18791256, žbrilja (Hr), Šulek, B., 18791256, european nightshade (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.