Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Solidago virgaurea L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Solidago (zlatnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krkica (Hr), Domac, R., 19944, zlatnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 880 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Doria virgaurea Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2. 2: 176. 1772

Common names: obična zlatnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, konsulj zlatni (Hr), Šulek, B., 18791256, kopica (Hr), Šulek, B., 18791256, krkica (Hr), Anonymus, 19847744, obična zlatnica (Hr), Domac, R., 19944, štapika (Hr), Šulek, B., 18791256, trava poganska (Hr), Šulek, B., 18791256, trava žudinska (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatna šiba (Hr), Pahlow, M., 19897748, zlatnica (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatošipka (Hr), Šimić, F., 19807722, gemeine Goldrute (De), Anonymus, 19847744, golden rod (En), Anonymus, 19847744, verge-d'or (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.