Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sonchus asper (L.) Hill

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Sonchus (ostak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, kostrieč (Hr), Šulek, B., 18791256, križao (Hr), Šulek, B., 18791256, mličac (Hr), Šulek, B., 18791256, mličak (Hr), Šulek, B., 18791256, mličić (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečavac (Hr), Šulek, B., 18791256, mliečić (Hr), Šulek, B., 18791256, ostak (Hr), Domac, R., 19944, svinjak (Hr), Horvatić, S., 19541819, špehulja (Hr), Šulek, B., 18791256, zečja salata (Hr), Šulek, B., 18791256, zečje mlieko (Hr), Šulek, B., 18791256, zečji kupus (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Herb. Brit. 1: 47 (1769)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Hill

Synonyms: Sonchus fallax var. asper, sinonim (s) , Sonchus fallax var. laevis (Vill.) Wallr., sinonim (s), Sched. Crit. 1: 432 (1822) , Sonchus fallax Wallr., sinonim (s), Annus. Bot.: 98 (1815) , Sonchus oleraceus var. asper L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: oštri ostak (Hr), Nikolić, T., 201912707, čepčeg (Hr), Šulek, B., 18791256, čevčeg (Hr), Šulek, B., 18791256, kostriš (Hr), Šulek, B., 18791256, kostriš oštri (Hr), Šulek, B., 18791256, oštri ostak (Hr), Domac, R., 19944, sušak (Hr), Šulek, B., 18791256, svinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, trnak oštri (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.