Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sorbus torminalis (L.) Crantz

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sorbus (oskoruša (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarebika (Hr), Domac, R., 19944, oskoruša (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Stirp. Austr. 2: 45 (1763)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Crataegus torminalis L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Pyrus torminalis (L.) Ehrh., sinonim (s), Ehrh., Beitr. Naturk. 6. 1791. , Torminaria clusii (Roem.) Robertson et Phipps, sinonim (s), Syst. Bot. 16: 390 (1991) , Torminaria clusii Roem., sinonim (s), Fam. Nat. Syn. Monogr. 3: 130 (1847)

Common names: divlja oskoruša (Hr), Nikolić, T., 201912707, bokunja (Hr), Grlić, Lj., 19845498, brek (Hr), Kušan, F., 19562137, breka (Hr), Grlić, Lj., 19845498, brekinja (Hr), Domac, R., 19944, brekulja (Hr), Šulek, B., 18791256, brekunja (Hr), Šulek, B., 18791256, bukovnica (Hr), Šulek, B., 18791256, makolonica (Hr), Šulek, B., 18791256, oskoruš brekinja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, oskoruša divja (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.