Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sorghum halepense (L.) Pers.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sorghum (sirak (Hr), Nikolić, T., 201912707, sirak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Pl. 1: 101 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christiaan Hendrik Persoon

Synonyms: Andropogon arundinaceus Scop., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Carniol., ed. 2, 2: 274 (1772) non Bergius 1767 , Andropogon halepensis (L.) Brot., sinonim (s), Brot., Fl. Lusit. 1804. , Andropogon sorghum ssp. helepense (L.) Hack., sinonim (s), DC., Prodr. 6: 501 (1889) , Holcus halepensis L., sinonim (s), Sp. Pl.: 1047 (1753) , Milium halepense (L.) Cav., sinonim (s), Cav., Descr. Pl. 2. 1802.

Common names: piramidalni sirak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koštan (Hr), Anonymus, 19847744, koštrava (Hr), Šulek, B., 18791256, kukuruzar (Hr), Kvakan, P., 19527738, perika (Hr), Haračić, A., 1894783, piramidalni sirak (Hr), Domac, R., 19944, piramidasti sirak (Hr), Forenbacher, S., 19985836, Sorgho (De), Anonymus, 19847744, Wilde Morenhirse (De), Anonymus, 19847744, Egyptian millet (En), Anonymus, 19847744, evergreen millet (En), Anonymus, 19847744, Johnson grass (En), Anonymus, 19847744, sorgho (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.