Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sparganium erectum L.

Order: Poales Small

Family: Sparganiaceae (ježinci (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sparganium (ježinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, ježinac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 971 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sparganium erectum agg., sinonim (s) , Sparganium ramosum Huds., nomen illegitimum (n. illeg.), Huds., Fl. Angl., ed. 2. 1778.

Common names: razgranjeni ježinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, botur od šišaka (Hr), Šulek, B., 18791256, ježinac (Hr), Visiani, R., 18425573, prostirača (Hr), Šulek, B., 18791256, razgranjeni ježinac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.