Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthericum liliago L.

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Anthericum (vesika (Hr), Nikolić, T., 201912707, paučina (Hr), Šulek, B., 18791256, pavunika (Hr), Šulek, B., 18791256, poren (Hr), Šulek, B., 18791256, porenka (Hr), Šulek, B., 18791256, trava pavunova (Hr), Šulek, B., 18791256, vesika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 310 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthericum amoenum Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton: 250. 1796 , Anthericum intermedium Willk., nomen invalidum (nom. inval.), Prodr. Fl. Hispan. 1: 202. 1862 , Anthericum liliago f. macrocarpum (Boros) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 16: 365. 1970 publ. 1971 , Anthericum liliago ssp. macrocarpum Boros, sinonim (s), Bot. Közlem. 21: 64. 1923 publ. 1924 , Anthericum liliago var. australe Willk., sinonim (s), Prodr. Fl. Hispan. 1: 202. 1862 , Anthericum liliago var. multiflorum P. Küpfer, sinonim (s), Boissiera 23: 102. 1974 , Anthericum liliago var. sphaerocarpum P. Küpfer, sinonim (s), Boissiera 23: 103. 1974 , Anthericum macrocarpum Boros, sinonim (s), Bot. Közlem. 21: 64. 1923 publ. 1924 , Anthericum non-ramosum Gilib., sinonim (s), Excerc. Phyt. 2: 465. 1792 , Liliago vulgaris C. Presl, sinonim (s), Abh. Königl. Böhm. Ges. Wiss., IV, 3: 534. 1845 , Ornithogalum gramineum Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 3: 278. 1779 , Phalangites liliago (L.) Bubani, sinonim (s), Fl. Pyren. 4: 108. 1902 , Phalangium acuminatum Dulac, sinonim (s), Fl. Hautes-Pyrénées: 114. 1867 , Phalangium lilaceum St.-Lag., sinonim (s), Ann. Soc. Bot. Lyon 7: 131. 1880 , Phalangium liliaginoides Schltdl., sinonim (s), Linnaea 24: 187. 1851 , Phalangium liliago Schreb., sinonim (s), Spic. Fl. Lips.: 36. 1771 , Phalangium renarnii Booth ex Schltdl., sinonim (s), Linnaea 24: 187. 1851

Common names: nerazgranjena vesika (Hr), Nikolić, T., 201912707, nerazgranjena vesika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.