Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spiraea chamaedryfolia L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Spiraea (suručica (Hr), Nikolić, T., 201912707, suručica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 489 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Spiraea belgica Dumort., sinonim (s), Dumort., Fl. Belg. 1827. , Spiraea chamaedryfolia ssp. ulmifolia (Scop.) J. Duvign., sinonim (s), Lejeunia n. s. 76: 1 (1975) , Spiraea chamaedryfolia var. ulmifolia (Scop.) Maxim., sinonim (s), Acta Hort. Petrop. 6: 186 (1879) , Spiraea ulmifolia Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1771.

Common names: pilasta suručica (Hr), Nikolić, T., 201912707, pilasta suručica (Hr), Domac, R., 19944, suručica izrezkana (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.