Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Spirodela polyrhiza (L.) Schleid.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Lemnaceae (okrieci (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vodene leće (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Spirodela (barska leća (Hr), Nikolić, T., 201912707, barska leća (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Linnaea 13: 392 (1839)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Matthias Jacob Schleiden

Synonyms: Lemna polyrhiza L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 2. 1753.

Common names: barska leća (Hr), Nikolić, T., 201912707, višekorjenska barska leća (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.