Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stachys germanica L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Stachys (čistac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bukvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, čistac (Hr), Domac, R., 19944, list rani (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 581 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Eriostomum germanicum (L.) Hoffmanns. et Link., sinonim (s), Fl. Portug. 1: 105. 1809 , Stachys cretica sensu, sinonim (s) , Stachys dasyanthes Raf., sinonim (s), Précis Découv. Somiol. 39 1814. , Stachys germanica ssp. dasyanthes (Raf.) Arcang., ? (dvojbeno), Comp. Fl. Ital. ed. 2: 437 1894. , Stachys salviaefolius Ten. var. Dosyanthes, sinonim (s)

Common names: germanski čistac (Hr), Nikolić, T., 201912707, germanski čistac (Hr), Domac, R., 19944, kadifasti čistac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metvica blieda (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.