Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stachys recta L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Stachys (čistac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bukvica (Hr), Horvatić, S., 19541819, čistac (Hr), Domac, R., 19944, list rani (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mantissa 82 (1767)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Stachys acanthodonta Klokov, sinonim (s) , Stachys arenariiformis Rouy, sinonim (s) , Stachys czernjajevii Roussine, sinonim (s) , Stachys goulimyi Rech.f., sinonim (s) , Stachys hirta Ten., sinonim (s), (1831) , Stachys krynkensis Kotov, sinonim (s), Bot. Zhurn. (Kiev) 1(2). 1940. , Stachys nitens Janka, sinonim (s), Linnaea 30. 1860. , Stachys patula Griseb., sinonim (s), Spic. Fl. Rumel. 2. 1844. , Stachys patula Griseb. var. patula, sinonim (s) , Stachys recta ssp. sarajevensis (K. Malý) Hayek, sinonim (s) , Stachys stenophylla Spreng., sinonim (s), Novi Provent. 1818. , Stachys transsilvanica Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv. 1866.

Common names: uspravni čistac (Hr), Nikolić, T., 201912707, osovni čistac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, uspravni čistac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.