Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stellaria media (L.) Vill.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Stellaria (mišjakinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crijevac (Hr), Domac, R., 19944, mišjakinja (Hr), Domac, R., 19944, zvjezdina (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Hist. Pl. Dauph. 3: 615 (1789)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Domínique,Domínique Villars,Villar

Synonyms: Alsine media L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 272 (1753) , Stellaria media (L.) Cyrill, sinonim (s) , Stellaria media ssp. eliezeri (Eig) Zohary, sinonim (s) , Stellaria media ssp. media, sinonim (s)

Common names: srednja mišjakinja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crevac (Hr), Šulek, B., 18791256, crevca (Hr), Šulek, B., 18791256, crevce (Hr), Hirc, D., 1906664, crievac dlakasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, crijevac (Hr), Kušan, F., 19562137, crivca (Hr), Šulek, B., 18791256, crivčica (Hr), Šulek, B., 18791256, čerevec (Hr), Šulek, B., 18791256, črevavec (Hr), Šulek, B., 18791256, črevce (Hr), Hirc, D., 1906664, črivca (Hr), Šulek, B., 18791256, črvivc (Hr), Šulek, B., 18791256, krivča (Hr), Šulek, B., 18791256, mala mišjakinja (Hr), Pahlow, M., 19897748, mišakinja (Hr), Šulek, B., 18791256, mišje uho (Hr), Šulek, B., 18791256, poljska mišjakinja (Hr), Pahlow, M., 19897748, srednja mišjakinja (Hr), Domac, R., 19944, srednji crijevac (Hr), Domac, R., 19944, common chickweed (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.