Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Stipa bromoides (L.) Dörfl.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Stipa (kovilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, kovilje (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Herb. Norm. 34: 129 (1897)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ignaz,Ignaz Dörfler,Doerfler

Synonyms: Achnatherum bromoides (L.) P.Beauv., sinonim (s), Ess. Agrostogr.: 146. 1812 , Aristella bromoides (L.) Bertol., sinonim (s), Fl. Ital. 1: 690. 1833 , Lasiagrostis bromoides (L.) Nevski, sinonim (s) , Stipa aristella L., sinonim (s)

Common names: kratkobodljasto kovilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, kratkobodljasto kovilje (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.