Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthriscus cerefolium (L.) Hoffm.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthriscus (krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljica (Hr), Domac, R., 19944, krbuljica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Gen. Umb. 41 (1814)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Franz Hoffmann

Synonyms: Anthriscus cerefolium ssp. trichospermus Nyman, nomen illegitimum (n. illeg.), Consp. Fl. Eur.: 301. 1879 , Anthriscus cerefolium var. trichocarpus Neilr., sinonim (s), Neilr., Aufz. Ungarn Slavon. Gefässpfl. 1866. , Anthriscus cerefolium var. trichospermus Endl., sinonim (s), Endl., Fl. Poson. 1830. , Anthriscus longirostris Bertol., sinonim (s), Bertol., Fl. Ital. 3. 1837. , Anthriscus trichosperma (Schur) Spreng., sinonim (s) , Cerefoilum sativum Besser, sinonim (s), Prim. Fl. Galiciae Austriac. 1: 219 (1809) , Cerefolium cerefolium (L.) Schinz et Thell., sinonim (s) , Chaerefolium cerefolium (L.) Thell., sinonim (s), Schinz et R. Keller, Fl. Schweiz, ed. 4, 1: 481 (1923) , Chaerophyllum cerefolium Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc. 3: 70 (1767) , Chaerophyllum sativum Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 3: 438 (1779) , Scandix cerefolium L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: prava krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, čerfol (Hr), Šulek, B., 18791256, kervelj (Hr), Visiani, R., 18521686, krabulica (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, kračuljac (Hr), Šulek, B., 18791256, krasuljica (Hr), Kušan, F., 19562137, krasuljica šćetinasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, krbuljica (Hr), Kušan, F., 19562137, krfulica (Hr), Šulek, B., 18791256, krinfolj (Hr), Šulek, B., 18791256, krofulica (Hr), Šulek, B., 18791256, krosuljica (Hr), Šulek, B., 18791256, krožulica (Hr), Šulek, B., 18791256, krvelj (Hr), Šulek, B., 18791256, prava krasuljica (Hr), Domac, R., 19944, salata mala (Hr), Šulek, B., 18791256, sinfri (Hr), Šulek, B., 18791256, vonjuša (Hr), Šulek, B., 18791256, vrtna krasuljica (Hr), McVicar, J., 20068542

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.