Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tamarix gallica L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Tamaricaceae (metličine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metlike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tamarix (tamaris (Hr), Nikolić, T., 201912707, metlika (Hr), Domac, R., 19944, tamarisk (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 270 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Tamarix anglica Webb, sinonim (s)

Common names: francuski tamaris (Hr), Nikolić, T., 201912707, francuska metlika (Hr), Domac, R., 19944, metlika crljenkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metljica (Hr), Šulek, B., 18791256, metljika (Hr), Visiani, R., 18521686, mrieč (Hr), Šulek, B., 18791256, tamariš (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.