Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthriscus sylvestris (L.) Hoffm.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthriscus (krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljica (Hr), Domac, R., 19944, krbuljica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Gen. Umb. 40 (1814)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Franz Hoffmann

Synonyms: Anthriscus sylvestris var. aemula Woronow, sinonim (s), Woronow in Fedtschenko, Fl. Yugo-Vost. Evrop. SSSR 5. 1931. , Anthriscus torquata Coste, sinonim (s) , Cerefolium sylvestre Besser, sinonim (s), Prim. Fl. Galiciae Austriac. 1: 218 (1809) , Chaerefolium sylvestre (L.) Thell., sinonim (s), Schinz et R. Keller, Fl. Schweiz, ed. 4, 1: 481 (1923) , Chaerophyllum sylvestre L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: šumska krasuljica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krasuljica gladka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumska krasuljica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.