Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tetragonolobus maritimus (L.) Roth

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tetragonolobus (krilobob (Hr), Nikolić, T., 201912707, krilobod (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Tent. Fl. German. 1: 323 (1788)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Albrecht Wilhelm Roth

Synonyms: Lotus maritimus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 773 (1753) , Lotus siliquosus L., nomen illegitimum (n. illeg.), Syst. Nat., ed. 10, 2: 1178 (1759) , Lotus tetragonolobus L., sinonim (s), Sp. Pl.: 773 (1753) , Tetragonolobus maritimus ssp. siliquosus (L.) Murb., sinonim (s) , Tetragonolobus maritimus ssp. siliquosus Murb., sinonim (s) , Tetragonolobus siliquosus (L.) Roth., sinonim (s) , Tetragonolobus siliquosus Roth., sinonim (s), Tent. Fl. Germ. 1: 323 (1788)

Common names: primorski krilobob (Hr), Nikolić, T., 201912707, krilobod mohunasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.