Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Teucrium chamaedrys L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Teucrium (dubačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubačac (Hr), Domac, R., 19944, dupčac (Hr), Horvatić, S., 19541819, suhačica (Hr), Šulek, B., 18791256, zgriačica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 565 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Teucrium chamaedrys ssp. illyricum (Borbás et Bornm.) Degen, sinonim (s), Fl. Veleb. 2: 585. 1937. , Teucrium chamaedrys var. illyricum Borb., sinonim (s)

Common names: obični dubačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubac (Hr), Šulek, B., 18791256, dubačac (Hr), 18471006, dubačac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, dubčac (Hr), Šulek, B., 18791256, dubčac mali (Hr), Šulek, B., 18791256, dubčac prvi (Hr), Šulek, B., 18791256, dubčica (Hr), 18471006, dupčac (Hr), Kušan, F., 19562137, mravak (Hr), Šulek, B., 18791256, obični dubačac (Hr), Domac, R., 19944, podubica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, potrišljenica (Hr), Šulek, B., 18791256, povaljeni dubačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pravi dubačac (Hr), Pahlow, M., 19897748, stupčac (Hr), Šulek, B., 18791256, suhovrh (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od groznice (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od grožnice (Hr), 18471006, trbušac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.