Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Teucrium montanum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Teucrium (dubačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubačac (Hr), Domac, R., 19944, dupčac (Hr), Horvatić, S., 19541819, suhačica (Hr), Šulek, B., 18791256, zgriačica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 565 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Teucrium helianthemoides Adamović, sinonim (s) , Teucrium jailae Juz., sinonim (s) , Teucrium pannonicum Kern., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 13: 384 (1863) , Teucrium praemontanum Klokov, sinonim (s) , Teucrium skorpilii Velen., sinonim (s) , Teucrium supinum L., sinonim (s)

Common names: brdski dubačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubačac mali (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, iva (Hr), 18471006, iva trava (Hr), Šimić, F., 19807722, metva biela (Hr), Šulek, B., 18791256, pozemljušni dubačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trava iva (Hr), Domac, R., 19944, zelje bilo (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.