Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Teucrium scordium L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Teucrium (dubačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubačac (Hr), Domac, R., 19944, dupčac (Hr), Horvatić, S., 19541819, suhačica (Hr), Šulek, B., 18791256, zgriačica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 565 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Teucrium palustre Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 2. 1779. , Teucrium scordium ssp. palustre Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 5: 2531 (1927)

Common names: lukovičasti dubačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodkasti dubačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, česnova trava (Hr), Šulek, B., 18791256, češanj vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, češjak (Hr), Šulek, B., 18791256, češnjačak (Hr), Šulek, B., 18791256, dubčac lukovni (Hr), Šulek, B., 18791256, luk divji (Hr), Šulek, B., 18791256, lukovičasti dubačac (Hr), Domac, R., 19944, lukovina (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.