Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tuberaria guttata (L.) Fourr.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cistaceae (bušini (Hr), Horvatić, S., 19541819, cistaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tuberaria (ružica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Ann. Soc. Linn. Lyon nov. ser., 16: 340

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jules Pierre Fourreau

Synonyms: Cistus guttatus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 526 (1753) , Helianthemum guttatum (L.) Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 18 (1768) , Helianthemum littorale Rouy et Fouc., sinonim (s), Fl. France (Rouy) 2: 286 et 288. 1895 [Apr 1895] , Helianthemum littorale Willk., ? (dvojbeno) , Therocistus guttatus (L.) Holub, sinonim (s) , Tuberaria inconspricua (Thib.) Willk., inclusive (incl.) , Tuberaria variabilis Willk., sinonim (s)

Common names: žuta ružica (Hr), Nikolić, T., 201912707, istočkana sunčanica (Hr), Domac, R., 19944, sunčanica pjegava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.