Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thesium alpinum L.

Order: Santalales R. Br. ex Bercht. et J. Presl

Family: Santalaceae (santoline (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Thesium (lanak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lanak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 207 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Thesium alpinum ssp. alpinum, sinonim (s) , Thesium alpinum ssp. tenuifolium (Saut.) O. Schwarz, sinonim (s) , Thesium alpinum var. tenuifolium (Saut.) DC., sinonim (s), Prodr. Syst. Nat. Regni Veg. 14: 641 (1857) , Thesium tenuifolium Saut., sinonim (s), W. D. J. Koch, Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2: 718 (1843-1845)

Common names: planinski lanak (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinski lanak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.