Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthyllis vulneraria L. ssp. weldeniana (Rchb.) Cullen

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthyllis (ranjenik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ranovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ranjenik (Hr), Domac, R., 19944, slanica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Watsonia 6:389 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthyllis adriatica Beck, sinonim (s) , Anthyllis dillenii f. erythrosepala Ascherson i Graebner, sinonim (s) , Anthyllis erythrosepala Vuk., sinonim (s) , Anthyllis illyrica Beck, sinonim (s), Beck in Ann. K. K. Naturhist. Hofmus. 11. 1896. , Anthyllis spruneri ssp. weldeniana (Rchb.) W. Becker, sinonim (s) , Anthyllis tricolor Vuk. pro parte, pro-parte sinonim (pp.), Rad Jugoslav. Akad. Znan. 34: 5. 1876 , Anthyllis weldeniana Rchb., sinonim (s), Rchb., Fl. Germ. Excurs. 1832.

Common names: ranovka bojadisana (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Veldenov ranjenik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.