Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thlaspi arvense L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Thlaspi (mošnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, čestika (Hr), Domac, R., 19944, mošnjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stisnuša (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 646 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: poljski mošnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, čestika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kravlja trava (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, mošnjak ugarni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, poljska čestika (Hr), Domac, R., 19944, field pennycress (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.