Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thymelaea hirsuta (L.) Endl.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Thymelaeaceae (likovci (Hr), Horvatić, S., 19541819, likovčine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Thymelaea (vrebina (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrebina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gen. Pl., Suppl. 4: 65 (1847)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Stephan Friedrich Ladislaus Endlicher

Synonyms: Passerina hirsuta L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: dlakava vrebina (Hr), Nikolić, T., 201912707, čupava vrebina (Hr), Domac, R., 19944, dlakava vrebina (Hr), Šugar, I., 19941985, školjarica (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.