Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thymelaea passerina (L.) Coss. et Germ.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Thymelaeaceae (likovci (Hr), Horvatić, S., 19541819, likovčine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Thymelaea (vrebina (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrebina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Anal. Fl. Paris, ed. 2: 360 (1859)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ernest Staint-Charles Cosson3. Jacques Nicolas Ernest,Ernest,Jacques Nicolas Ernest Germain de,Jacques Nicolas Ernest Germain de Germain de Saint-Pierre,Germain,Saint-Pierre,de Saint-Pierre

Synonyms: Ligia passerina (L.) Fasano, sinonim (s), Fasano in Atti Reale Accad. Sci. Napoli 1. 1788. , Lygia passerina (L.) Fasano, sinonim (s) , Passerina annua Salisb., sinonim (s), Prodr.: 282 (1796) , Passerina annua Wikstr., sinonim (s), FED , Passerina stellera Ramond ex Lam. et DC., sinonim (s), Fl. Franc., ed. 3, 3: 361 (1805) , Stellera passerina L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Thymelaea arvensis Lam., sinonim (s), Fl. Franc. 3: 218 (1779)

Common names: vrapčja vrebina (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrapčja ligija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.