Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thymus pulegioides L. ssp. carniolicus (Borbás) P. Schmidt

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Thymus (timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjačica (Hr), Šulek, B., 18791256, majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944, materinka (Hr), Šulek, B., 18791256, oslji vrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, pasja dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, salsa (Hr), Šulek, B., 18791256, timijan (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Feddes Repert. 83: 664 (1973)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Thymus carniolicus Borbás, bazionim (baz.), Geogr. Enum. Pl. Comit. Castriferrei: 214 (1887) , Thymus chamaedrys var. vestitus Lange, sinonim (s), Prodr. Fl. Hispan. 2. 1868. , Thymus froelichianus Opiz, sinonim (s), Nomencl. Bot.: 80 (1830) , Thymus froelichianus var. cinerascens Ronniger, sinonim (s) , Thymus pannonicus Allan, sinonim (s) , Thymus pulegioides var. vestitus (Lange) Jalas, sinonim (s), Ann. Bot. Fenn. 11. 1974. , Thymus serpyllum ssp. carniolicus (Borbás) Lyka, sinonim (s), Jáv., Magyar Fl.: 900 (1925) , Thymus valderius Ronniger, sinonim (s), Allg. Bot. Z. Syst. 26-27: 19 (1925)

Common names: kranjska majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.