Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thymus serpyllum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Thymus (timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjačica (Hr), Šulek, B., 18791256, majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944, materinka (Hr), Šulek, B., 18791256, oslji vrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, pasja dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, salsa (Hr), Šulek, B., 18791256, timijan (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 590 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Thymus angustifolius Pers., nomen illegitimum (n. illeg.), Syn. Pl. 2. 1806. , Thymus serpyllum ssp. angustifolius (Pers.) Čelak., sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen 2: 351 (1871) , Thymus serpyllum ssp. rigidus (Wimm. et Grab.) Lyka, sinonim (s), Bot. Közlem 20: 148 (1924) , Thymus serpyllum ssp. serpyllum sensu Hegi, sinonim (s)

Common names: babin timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, babina duša (Hr), Šulek, B., 18791256, babina dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, babja duša (Hr), Šulek, B., 18791256, babja dušica (Hr), Grlić, Lj., 19795505, bablja dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, bukovica (Hr), Šulek, B., 18791256, dubčica materina (Hr), Šulek, B., 18791256, dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, geben (Hr), Šulek, B., 18791256, majčina dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, majkina dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, materina dušica (Hr), Haračić, A., 1894783, materinka (Hr), Šulek, B., 18791256, materinka dušica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, paprica (Hr), Šulek, B., 18791256, poponac (Hr), Šulek, B., 18791256, poponak (Hr), Šulek, B., 18791256, popovac (Hr), Šulek, B., 18791256, popunac (Hr), Šulek, B., 18791256, vrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, živolak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.