Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tofieldia calyculata (L.) Wahlenb.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Tofieldiaceae

Genus: Tofieldia (baluška (Hr), Nikolić, T., 201912707, baluška (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: F. Lapp. 90 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Georg (Göran) Wahlenberg

Synonyms: Anthericum calyculata L., sinonim (s) , Anthericum calyculatum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 311 (1753) , Anthericum pseudo-asphodelus Jacq., sinonim (s), Enum. Stirp. Vindob.: 59, 233. 1762 , Hebelia allemannica Gmel., sinonim (s) , Helonias borealis Wild., sinonim (s), Sp. Pl. 2: 274. 1799 , Heriteria anthericoides Schrk., sinonim (s), Baier. Fl. 1: 133. 1789 , Scheuchzeria pseudo-asphodelus Scop., sinonim (s) , Tofieldia alpina Sm., sinonim (s) , Tofieldia palustris auct. non Huds., sinonim (s)

Common names: obična baluška (Hr), Nikolić, T., 201912707, čaškasta baluška (Hr), Domac, R., 19944, Tofield's asphodel (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, navadna žiljka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.