Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tragus racemosus (L.) All.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tragus (toričina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopušnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Pedem. 2: 241 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carlo Allioni

Synonyms: Cenchrus racemosus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Lappago racemosa Honck., sinonim (s), Syn. i. 440. , Tragus muricatus Moench, sinonim (s), Methodus: 53 (1794)

Common names: razgranata toričina (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopušnik (Hr), Horvatić, S., 19541819, razgranjeni lopušnik (Hr), Domac, R., 19944, toričina (Hr), Kvakan, P., 19527738

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.