Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trapa natans L.

Order: Myrtales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Trapaceae

Genus: Trapa (orašac (Hr), Nikolić, T., 201912707, orašac (Hr), Domac, R., 19944, rašac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Pl. 120 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: vodeni orašac (Hr), Nikolić, T., 201912707, orah vodeni (Hr), Visiani, R., 18521686, orešac (Hr), Hirc, D., 190467, orešec vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, orišak vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, rašac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, rašac raznolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šćenci pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, šiške rogate (Hr), Šulek, B., 18791256, vodeni orašac (Hr), Domac, R., 19944, vragolić (Hr), Šulek, B., 18791256, zubi vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.