Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trifolium incarnatum L. ssp. molinerii (Hornem.) Syme

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trifolium (djetelina (Hr), Nikolić, T., 201912707, detelja (Hr), Šulek, B., 18791256, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, djetelina (Hr), Domac, R., 19944, trolist (Hr), Šulek, B., 18791256, troprstac (Hr), Šulek, B., 18791256, Klee (De), Anonymus, 19847744, clover (En), Anonymus, 19847744, tréfle (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Engl. Bot. ed. 3 (B) 3: 45 (1864)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Trifolium incarnatum f. molinerii DC., sinonim (s) , Trifolium molineri Balb. ex Hornem., sinonim (s) , Trifolium molinerii Hornem., sinonim (s), Hornem., Hort. Bot. Hafn. 1815. , Trifolium stramineum C. Presl, sinonim (s), C. Presl, Fl. Sicul. 1826.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.