Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trifolium repens L. ssp. prostratum Nyman

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trifolium (djetelina (Hr), Nikolić, T., 201912707, detelja (Hr), Šulek, B., 18791256, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, djetelina (Hr), Domac, R., 19944, trolist (Hr), Šulek, B., 18791256, troprstac (Hr), Šulek, B., 18791256, Klee (De), Anonymus, 19847744, clover (En), Anonymus, 19847744, tréfle (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Consp. 178 (1878)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Trifolium biasoletti Steud. et Hochst. syn. subst., sinonim (s) , Trifolium macrorrhizum Boiss. non Waldst. et Kit., sinonim (s) , Trifolium orphanideum sensu, sinonim (s) , Trifolium repens ssp. macrorrhizum Ponert, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.