Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trifolium squamosum L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trifolium (djetelina (Hr), Nikolić, T., 201912707, detelja (Hr), Šulek, B., 18791256, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, djetelina (Hr), Domac, R., 19944, trolist (Hr), Šulek, B., 18791256, troprstac (Hr), Šulek, B., 18791256, Klee (De), Anonymus, 19847744, clover (En), Anonymus, 19847744, tréfle (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Amoen. Acad. 4: 105 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Trifolium maritimum Huds., sinonim (s), Huds., Fl. Angl. 1762. , Trifolium maritimum ssp. xatardii (DC.) P. Fourn., sinonim (s) , Trifolium nigrocinctum Boiss. et Orph. in Boiss., sinonim (s) , Trifolium squamosum ssp. xatardii (DC.) O. Bolos et Vigo, sinonim (s) , Trifolium xatardii DC. in Lam. et DC., sinonim (s)

Common names: primorska djetelina (Hr), Nikolić, T., 201912707, djeteljina osora (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, primorska djetelina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.