Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Apera interrupta (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Apera (slakoperka (Hr), Nikolić, T., 201912707, slakoperka (Hr), Horvatić, S., 19541819, svrakopirc (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Agrost. 31:151 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Agrostis interrupta L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10, 2. 1759. , Apera spica-venti var. interrupta (L.) Beal, sinonim (s), Grasses N. Amer. 2: 357 (1896)

Common names: raspršena slakoperka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.