Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trigonella caerulea (L.) Ser.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trigonella (piskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, piskavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in DC., Prodr. 2: 181 (1825)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nicolas Charles Seringe

Synonyms: Trifolium caeruleum L., sinonim (s) , Trigonella melilotus - caerulea Asch. et P. Graebn. nom. illeg., nomen illegitimum (n. illeg.)

Common names: modra piskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, modra piskavica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.