Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trisetum flavescens (L.) P. Beauv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trisetum (zobenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zobika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Agrost. 88, 180 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ambroise Marie François Joseph,Ambroise Marie François Joseph Palisot de,Ambroise Marie François Joseph Palisot de Beauvois,Beauvois,de Beauvois

Synonyms: Avena flavescens L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Trisetum flavescens ssp. pratense (Pers.) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 22(1): 265 (1899) , Trisetum pratense Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 1. 1805.

Common names: žućkasta zobenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zobika zlatožuta (Hr), Kvakan, P., 19527738, žućkasta zobika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.