Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Trollius europaeus L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Trollius (planinčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavičarka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, planinčica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 556 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Trollius altissimus Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc. 2: 123 (1763) , Trollius montanus Salisb., sinonim (s)

Common names: europska planinčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlji božur (Hr), Kušan, F., 19562137, europska planinčica (Hr), Domac, R., 19944, glavičarka žućkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, jablan žuti (Hr), Lakušić, R., 19826043, planinčica (Hr), Šugar, I., 19941985, zlatna jabuka (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.