Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Apium graveolens L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Apium (celer (Hr), Nikolić, T., 201912707, celer (Hr), Domac, R., 19944, sunčanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 264 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Apium dulce Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768. , Apium graveolens ssp. dulce (Mill.) Lemke & Rothm., sinonim (s), Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 67: 7. 1963 , Apium graveolens ssp. rapaceum (Mill.) P. D. Sell, sinonim (s), Sell & Murrell, Fl. Great Britain & Ireland 5: 518. 2009 , Apium rapaceum Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768.

Common names: mirisavi celer (Hr), Nikolić, T., 201912707, blatni ak (Hr), Pahlow, M., 19897748, celer (Hr), Domac, R., 19944, celer mirisavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, celer pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, metlica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mokriš (Hr), Visiani, R., 18521686, opih (Hr), Šulek, B., 18791256, petrusin vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, pravi celer (Hr), Pahlow, M., 19897748, sedan (Hr), Šulek, B., 18791256, selen (Hr), Šulek, B., 18791256, selen divji (Hr), Visiani, R., 18521686, šelin (Hr), Šulek, B., 18791256, vrtni celer (Hr), Pahlow, M., 19897748, celeriac (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, celery (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, celery root (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.