Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ulex europaeus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ulex (štipavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, štipavac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 471 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ulex luridus (Webb) Nyman, sinonim (s) , Ulex opistholepis Webb, sinonim (s) , Ulex strictus J. Mackay, sinonim (s)

Common names: bodljikavi štipavac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljikavi štipavac (Hr), Domac, R., 19944, štipavac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.