Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Urospermum picroides (L.) F. W. Schmidt

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Urospermum (babljača (Hr), Nikolić, T., 201912707, babljača (Hr), Domac, R., 19944, tustočel (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Samml. Phys. Aufs. Naturk. 275 (1795)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Franz Wilibald Schmidt

Common names: bijela babljača (Hr), Nikolić, T., 201912707, babljača (Hr), Šulek, B., 18791256, bijela babljača (Hr), Domac, R., 19944, loćika praska (Hr), Šulek, B., 18791256, pleštiguzica (Hr), Šulek, B., 18791256, tustočel (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.