Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Utricularia vulgaris L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lentibulariaceae (mešinčice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, miešinčine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mješinke (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Utricularia (mješinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, miešinka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mješinka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 18 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lentibularia major Gilib., sinonim (s), Fl. Lith. Inch. 1: 139 (1781) , Lentibularia vulgaris (L.) Moench, sinonim (s), Methodus: 520 (1794) , Utricularia major Cariot et St.-Lag., sinonim (s), Bot. Element., ed. 8, 2 Fl. Descr.: 646 (1897) , Utricularia vulgaris var. typica F. Meister, sinonim (s)

Common names: obični mješinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, obična mješinka (Hr), Domac, R., 19944, žutocvjetna miešinka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.