Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Veratrum nigrum L.

Order: Liliales Perleb

Family: Melanthiaceae

Genus: Veratrum (čemerika (Hr), Nikolić, T., 201912707, čemerika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1044 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Helonias nigra Ker. - Gawl., sinonim (s), J. Sci. Arts (London) 1: 184. 1816 , Melanthium nigrum Thunb., sinonim (s)

Common names: crna čemerika (Hr), Nikolić, T., 201912707, crna čemerika (Hr), Domac, R., 19944, čemerika (Hr), Šulek, B., 18791256, čemerika čarna (Hr), Visiani, R., 18425573, kukuriek (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurjek (Hr), Visiani, R., 18425573, zdravac (Hr), Visiani, R., 18425573, zdravinjak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.